top of page
Search

Veľkonočné vajíčka z papiera

Veľká noc bez vajíčok by ani nebola Veľkou nocou, nie? Tieto sú z papiera, ktorý má doma hádam každý a výroba je jednoduchá, takže zamestnáte aj deti. Ja keď tým mojim robotu nedám tak si vymyslia svoju, a to sa nie vždy zhoduje s mojou predstavou príjemne stráveného popoludnia.


Tieto vegánske 3D vajíčka vyzerajú krásne zavesené napríklad na vetvičke vo váze, alebo len tak položené v miske. A z polovice takéhoto vajíčka sa dá vyrobiť aj originálna veľkonočná pohľadnica!
Tak poďme na to. Potrebujeme:

1. nožnice a papier (tvrdý alebo aj mäkký, farebný, vzorovaný.... akýkoľvek máte po ruke a aký sa vám páči)

2. lepidlo na papier

3. stužku alebo šnúrku

4. farbičky alebo fixky (ak ich chcete pokresliť)

Postup:

1. Obkreslite šablónu vajíčka na papier. Ako šablóna poslúži napríklad formička na medovníky v tvare vajca alebo si ju jednoducho nakreslite. Ak si na to netrúfate a formičku nemáte, môžete si šablónu stiahnuť a vytlačiť z internetu. Na jedno 3D vajíčko budete potrebovať 10 vystrihnutých vajíčok.

2. Vystrihnite vajíčka. Môžete skombinovať rôzne farby a vzory, no dobre vyzerajú aj vajíčka z rovnakého papiera.

3. Prehnite všetky vajíčka pozdĺžne na polovicu. Ak máte vzorový papier, nezabudnite, že vzor má byť na vnútornej strane.

4. Vezmite dve vajíčka a zlepte ich k sebe rubovou stranou. Pokračujte s ďalšími troma a vytvorte tak prvú polovicu vajíčka. To isté spravte so zvyšnými piatimi.

5. Stužku alebo šnúrku upravte na asi 15 cm dĺžku, vložte ju medzi dve pripravené polovice vajíčka a zlepte dokopy.


Hotovo ☺️
Tip: jednotlivé vystrihnuté vajíčka môžete akokoľvek ozdobiť. Pokreslite ich, pomaľujte, olepte ich bárs aj trblietkami - možností je neúrekom. Pochváľte sa svojimi výtvormi v komentoch! Ďakujeme 🤗Comments


bottom of page